Michal Paška Futbal

Tatran prehral s reprezentáciou Malajzie

V prípravnom medzinárodnom futbalovom zápase dnes MFK Tatran Liptovský Mikuláš podľahol na domácom trávniku reprezentácii Malajzie do 21 rokov.

Hoci išlo len o prípravný zápas jeho úvod bol svižný. V 8. minúte vystrelil Kapláň, ale brankár malajzijského reprezentačného výberu si s jeho pokusom bez problémov poradil. O minútu na to v páde vystrelil Šupej, no bez potrebnej razancie. Zápasové skóre otvorili hostia z Malajzie v 10. minúte, keď z hranice šestnástky presne trafil Hazwan.

Po štvrťhodine hry záloha Mikulášanov dobre vysunula kanoniera Tomka, ale pri lopte bol v pokutovom území skôr brankár Malajzie. V 17. minúte to z boku ihriska nepresne skúšal Šupej. Chvíľu na to Malajzia zahrávala priamy kop, ale Shukur po zemi mieril vedľa bránky. Domáci Moravčík v 24. minúte mieril z rohu ihriska vedľa bránky. O dve minúty mohol vyrovnať Latiak, hlavičkoval však nad bránku. V 37. minúte Fandi trafil len do bočnej siete bránky Liptovského Mikuláša. Do konca polčasu si už žiadny z tímov vážnejšiu šancu nevypracoval.

Po prestávke obidva mančafty prestriedali. Po centri Kočana hlavičkoval Tomko nad. Stalo sa tak v 57. minúte. Strela Pastvu o jednásť minút neskôr skončila na brvne. Oveľa horšie dopadol o minútu priamy kop Bezáka, ktorý mieril veľmi nepresne. V 82. minúte to zblízka na dvakrát skúšal Tomko, ale neuspel. Naopak, v 86. minúte zvýšil po peknej akcii Fazail. Iskričku nádeje pre Mikulášanov vykresal v 88. minúte Tomko.

Pavol Strapáč, tréner Liptovského Mikuláša: „Tento prípravný zápas jednoznačne splnil svoj účel. Mohol som pozmeniť zostavu, čo mi otvorilo oči. Malajzia pri tom nie je vôbec slabý tím, bolo to vyrovnané stretnutie. V prvom polčase bol lepší súper, po prestávke my.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – Malajzia „23“ 1:2 (0:1) Góly: Tomko – Hazwan, Fazail Liptovský Mikuláš: Šavol – Pastva, Kmeť, Kapláň, Latiak, Šupej, Tomko, Rezer, Líšivka, Moravčík, Šlosár (striedali: Minarčík, Paděra, Bezák, Legerský, Kočan, Virgala, Rakovan). **Malajzia „23“: **Selamad – Azmi, Fazail, Shukur, Ferris, Steven, Hazwan, Saidin, Fandi, Ibrahim, Badrul (striedali: Arasu, Izuan, Naim, Haikal, Zaharulnizan, Faisal, Tarmizi).

Hodnotenie trénera sme pridali o 22:25 hod.