Michal Paška Futbal

Streleckú smolu neodkliali ani v pohárovej súťaži

V zápase prvého kola Slovenského pohára vo futbale dnes MFK Tatran Liptovský Mikuláš na domácom trávniku podľahol MFK Zemplín Michalovce najtesnejším rozdielom.

Už v 6. minúte to skúšal delovkou Labaška zo šestnástich metrov, ale mieril tesne nad bránku Michaloviec. To bolo na nasledujúcu štvrť hodinu hry všetko, pretože ani jeden z tímov si nevytvoril vážnejšiu príležitosť. V 21. minúte sa individuálne výborne presadil Labaška, ale hosťujúca obrana ho v poslednej chvíli odzbrojila.

O tri minúty sa potvrdilo staré známe nedáš-dostaneš: Tatran po zlej prihrávke Paděru zbytočne stratil loptu, Rakovan v bránke zaváhal a Ruskovský otvoril skóre – 0:1. Po pol hodine hry centroval Waseem z rohu ihriska, Rakovan si s jeho pokusom poradil. V 36. minúte pálil z voleja Legerský nad. V závere prvého polčasu Waseeem svoj prienik nedotiahol do konca.

V úvode druhého polčasu Labaška pekne prenikol z rohu ihriska až do šestnástky, na nešťastie ale zblokoval strelu spoluhráča. Hostia sa začali sústrediť na udržanie skóre, snaha Liptovského Mikuláša väčšinou skončila ešte pred šestnástkou. V 74. minúte zabojoval Rezer, nahral Labaškovi, ktorému lopta prešla pomedzi nohy. Prienik Moravčíka zastavil v 84. minúte ofsajd.

MFK Tatran Liptovský Mikuláš nestrelil gól už v štvrtom zápase za sebou na domácom trávniku.

Pavol Strapáč, tréner Liptovského Mikuláša: „Priestor dnes dostali mladí hráči, zostavu som pozmenil. S hrou môžem vyjadriť veľkú spokojnosť, v druhom polčase sme boli jednoznačne lepší. Trápi ma, že sme v ďalšom zápase nestrelili gól. Do šance sa vieme dostať, ale nepremeníme ju. Chalani hrali na doraz, s nasadením, stretnutie sa divákom muselo páčiť.“

**Vlastimil Petržela, tréner Michaloviec: **„Prišli sme sem s cieľom vybojovať postup do ďalšieho kola Slovenského pohára, som rád, že nám, to vyšlo. Veľmi radi by sme v Michalovciach privítali súpera z našej najvyššej futbalovej súťaže. Dnes sme mali v nohách náročný ligový zápas s Rimavskou Sobotou, ale naše výborné mužstvo svoju úlohu splnilo. Sú to hráči, na ktorých sa dá spoľahnúť.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Zemplín Michalovce 0:1 (0:1) Gól: 24. Ruskovský. Rozhodovali: **Korysta – Bobko, Poláček. **Divákov: **220. **MFK Tatran: ** Rakovan – Pastva, Labaška, Minárčik, Paděra, Latiak, Rezer (76. Moravčík), Legerský (73. Kočan), Líšivka (85. Kmeť), Gejdoš, Šlosár. **MFK Zemplín: Lé Giang – Jakubčo, Ceesay, Ruskovský (65. Kovaľ), Krmpotič, Serečin (89. Zonzon), Škvarka, Lé Giang (64. Kunca), Hottek, Waseem, Faleiro.