Michal Paška Hokej

Mikulášania doma rozstrieľali Senicu

O všetkom podstatnom sa dnes na mikulášskom ľade rozhodlo už v úvodnej tretine. HK 32 Liptovský Mikuláš zdolal v sedemnástom kole prvej hokejovej ligy Senicu 7:1.

Domáci hráči nenechali nikoho na pochybách a o všetkom podstatnom rozhodli už v prvej tretine, v ktorej bezzubej Senici strelili poltucet gólov. Na ľade bolo len jedno mužstvo, HK 32 Liptovský Mikuláš, Senica sa v prvej časti hry prakticky nedostala pred brankára Palka. Gólostroj Liptákov začal v 3. minúte Pleva, potom sa k nemu postupne pridali Ďurný, Valášek, Paukovček, Bartík a Macík.

V druhej časti hry Mikulášanie evidentne poľavili. Zápas pripomínal skôr tréning a bolo jasné, že domácim ide o udržanie priaznivého výsledku. Z ojedinelej šance sa tak o slovo prihlásila Senica, ktorá v 28. minúte znížila Salajkovým gólom.

V 44. minúte zvýšil už na 7:1 Ďurný. Domáci si vytvárali šance a diváci sa nenudili. Do záverečnej sirény už ale gól nevideli a tak Liptovský Mikuláš zvíťazil úplne zaslúžene 7:1.

Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: „Vyšlo nám to, čo sme si v šatni povedali pred zápasom. O všetkom rozhodla úvodná tretina, do bránky Senice nám padla prakticky každá tretia strela. Ostatné dve tretiny sa prakticky už len dohrávalo. Hoci sme mali prevahu, nezúročili sme ju gólovo. Dôležité je, že tri body zostali doma a splnili sme predzápasový cieľ.“

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC Dukla Senica 7:1 (6:0, 0:1, 1:0) Góly: 3. Pleva (P.Klepáč), 6. Ďurný (Bartík, Pleva), 9. Valášek (Piatka), 13. Paukovček (Kadura), 15. Bartík (Pleva, Kokavec), 18. Macík (Bartík, P.Klepáč), 44. Ďurný (Mravec) – 27. Salajka (Šebesta, Čopák). Vylúčení: 3:6. Rozhodovali: Majling, Vyšný, Neuzer. Divákov: 410. **Liptovský Mikuláš: Palko – Macík, Hyben, P.Klepáč, Devečka, M.Klepáč, Kuric, Hančiak, Mravec, Mezovský, Beňa, Kokavec, Ďurný, Piatka, Bartík, Valášek, Pajong, Pleva, Kadura, Holiga, Paukovček. **Senica: Beláček – Vaškovič, Herda, Lezo, Ondrovič, Zahumenský, Čopák, Král, Mikolášek, Škápik, Šimek, Šebesta, Reissmuller, Cibulka, Salajka, Šúrek, Mikušovič.

Vyjadrenie trénera sme doplnili o 19:15 hod.