Michal Paška Futbal

Tatran sa s fanúšikmi rozlúčil najtesnejšou výhrou

V stretnutí sedemnásteho kola prvej futbalovej ligy zdolali hráči MFK Tatran Liptovský Mikuláš súpera z Dubnice nad Váhom najtesnejšie 1:0. Ide o prvé domáce víťazstvo Mikulášanov v doterajšom priebehu sezóny.

Už v úvode mohli domáci vyhrávať, Labaška minul loptu a dorážka Rezera skončila v dubnickom brankárovi Bajzovi. Ako sa ukázalo neskôr, všetko podstatné sa odohralo v 34. minúte, keď sa v šestnástke Dubnice najlepšie zorientoval Šlosár a gólom zblízka poslal svoje farby do vedenia.

Dubnica sa pokúšala dostať pred bránku Liptovského Mikuláša a streliť vyrovnávajúci gól. Stať sa tak mohlo v 70. minúte po rohovom kope, ktorého autorom bol Urban. Lopta poslal hlavičkou na bránu Ižvolt, no tesne vedľa. V tejto časti mala viac z hry Dubnica, ktorej sa už do konca nepodarilo skórovať aj napriek veľkej šanci Beňa z 75. minúty a tak sa MFK Tatra tešil z prvého domáceho víťazstva.

Peter Kurek, tréner Liptovského Mikuláša: „Keď sa mužstvu nedarí, musí prísť agresivita, musia prísť šmýkačky. Futbal musí súpera bolieť. Dnes sme na to vsadili. Myslím si, že prvý polčas sme hrali podľa našich predstáv. Vedeli sme, že súper má technických hráčov, po prestávke sme sa zbytočne začali strachovať o výsledok. Súper sa snažil vyrovnať, na konci zápasu pri nás stálo šťastie. Chlapcom chcem poďakovať, že dnes sme dnes dokázali vyhrať.“

MFK Tatran Liptovský Mikuláš – MFK Dubnica nad Váhom 1:0 (1:0) Gól: 34. Šlosár. Rozhodcovia: Eperješi, Jankovič, Bednár. Žlté karty: **Rezer, Pastva, Kočan – Filo, Živčič, Nosek, Masarik. **Divákov: 300. **Liptovský Mikuláš: Šavol – Pastva, Labaška (89. Gejdoš), Kmeť, Kapláň, Šupej, Rezer (90. Moravčík), Bezák, Líšivka, Šlosár, Virgala (75. Kočan). **Dubnica: Bajza – Beňo, Múdry, Bilovský, Augustini, Grabež (46. Živčica), Urban, Ižvolt, Masárik (82. Púček), Filo (66. Varga), Nosek.