Michal Paška Hokej

Mikulášania podľahli až po nájazdoch

V zápase devätnásteho kola prvej hokejovej ligy dnes hráči HK 32 Liptovský Mikuláš privítali na domácom ľade súpera z Bardejova. Diváci videli kvalitné stretnutie, ktoré sa v riadnom hracom čase skončilo remízou.

Úvod merania síl medzi tretím a druhým tímom prvoligovej tabuľky bol opatrný. Domáci to skúšali strelami Plevu, Mezovského či Kurica, no bezvýsledne. V 7. i o minútu neskôr mal šancu hráč Bardejova Náhlik, skóre sa stále nemenilo. Mikulášan Mravec sa uvoľnil v 15. minúte, išiel sám na brankára Martona, trafil len do jeho betónov. Naopak, zahrmelo na druhej strane. Pred odchodom do šatní sa o to postaral Gmitter, ktorý poslal svoj tím do vedenia.

Bardejovu vyšiel aj úvod prostrednej tretiny, keď na 0:2 upravil opäť Gmitter. Mikulášania sa snažili o vyrovnanie, v 29. minúte pri vylúčení Kokavca sa museli tuho brániť, tlak Bardejova nakoniec ustáli. Hosťujúci hráči v 37. minúte faulovali Penáka, rozhodca Višňovský nariadil trestné strieľanie, ktoré sám faulovaný hráč premenil a na svetelnej tabuli bolo 1:2. Potom mal šancu Mravec, opäť ale nezakončil podľa predstáv. V 39. minúte vytiahol výborný zákrok Palko a následne sa na ľade strhla poriadna bitka, ktorej víťazom bol domáci mladík Kadura.

To domácich hráčov ako keby povzbudilo a v 45. minúte na radosť fanúšikov vyrovnával Hančiak, ktorý dorazil strelu Devečku. V tejto časti sa hral výborný hokej, každý z tímov sa snažil otočiť skóre na svoju stranu. Štadión zmĺkol v 51. minúte, keď až video rozhodca musel posúdiť, že zo šance Bardejova gól nebol.

Keďže v riadnom čase ani v následnom predĺžení gól nepadol, prišli na rad trestné strieľania, v ktorých boli úspešnejší hostia z Bardejova.

**Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: **„Bod ma určite neteší. V prvej tretine sme mohli dať dva góly, naopak, do vedenia sa v závere dostal súper. Náskok zvýšil aj v úvode druhej tretiny, čo nás zlomilo. Vyrovnať z 0:2 na 2:2 nás stálo veľa síl. Nevedeli sme sa presadiť v útoku, celkovom nám dnes niečo chýbalo. Samostatné nájazdy sú vždy vabankom. Výsledok je pre mňa sklamaním.“

HK 32 Liptovský Mikuláš – HC 46 Bardejov 2:3 po samostatných nájazdoch (0:1, 1:1,1:0–0:0) Góly: 37. Penák, 45. Hančiak (Devečka) – 20. Gmitter (Piatak, Baláž), 24. Gmitter (Baláž). Rozhodovali: Višňovský, Vyšný, Lajčiak. Vylúčení: 10:10, navyše Kadura do konca zápasu. **Liptovský Mikuláš: Palko – Macík, Hyben, Galko, Devečka, Klepáč, Kuric, Kledrowetz, Hančiak, Uhrík, Penák, Mravec, Beňa, Kokavec, Ďurný, Piatka, Bartík, Pleva, Kadura, Mezovský, Paukovček. **Bardejov: Marton – Biro, Skoliak, Takáč, Mojdis, Pichnarčík, Stríž, Slimák, Gmitter, Petruška, Polaček, Baláž, Dancsák, Molnár, Sabol, Šimo, Mlynarovič, Náhlik, Piatak, Schneider, Michalič.