Michal Paška Iné športy

Brankár Púček hviezdil, Mhbo Géci u súpera víťazne

Hokejbalisti Mhbo Géci Liptovský Mikuláš v dnešnom stretnutí najvyššej slovenskej súťaže zvíťazili na ihrisku Pruského. Veľkú zásluhu na tom mal brankár Mikulášanov Tomáš Púček.

Favoritom pri tom pred úvodným buly boli hráči v domácich dresoch. Liptáci začali veľmi dobre, aj keď sa hralo v strede ihriska. Prvú šancu malo Pruské, Pučeka ohrozilo po pravej strane ihriska. Z úvodného gólu sa tešili hráči Mhbo Géci po Holbusovej strele. O chvíľku to už bolo 0:2 po nechytateľnej strele Pleváka. Pruské sa so stavom nechcelo zmieriť a viackrát vyskúšalo pozornosť Púčeka.

V úvode druhej tretiny hostia zvýšili gólom z presilovky po tom, čo sa z kruhu presadil kanonier Braňo Javorka. Až do konca prostrednej hry domáci hráči skúšali všetky možné spôsoby. Na brankára Liptovského Mikuláša vyslali množstvo striel a minimálne šesť príležitostí volalo po góle. V týchto fázach hry sa naplno prejavilo umenie Púčeka v bránke Mhbo Géci, aj pri viacerých početných výhodách Pruského. Mikulášanov poslal do vyššieho vedenia znenazdajky B. Javorka, stalo sa tak v na konci druhej tretiny.

Domáci nakoniec upravili skóre v záverečnej časti hry. Domáci tlak stupňovali, ale na zodpovednú obranu na čele s brankárom recept nenašli. Studenou sprchou pre domácich musel byť piaty gól Liptovského Mikuláša, jeho autorom bol po biliardovej akcii s Kubovčíkom Král. Hoci si do konca vytvorili šance obidva celky, skóre sa už nemenilo.

ŠK 98 Pruské – Mhbo Géci Liptovský Mikuláš 1:5 (0:2,0:2,1:1) Góly: Holbus, Plevák,B. Javorka 2, Kráľ. Liptovský Mikuláš: Púček – S.Javorka, Holbus, Balažovič, Hlavatý, Matta – Zrník, Teniak, B.Javorka, Chovan, Plevák, Kubovčík, Král, Struhár, Mitošinka.

ilustračné foto: autor