Michal Paška Kickbox

Slovenský pohár bol pre kickboxeristov opäť úspešný

Cez víkend sa v Poprade uskutočnilo druhé kolo Slovenského pohára v kickboxe. Pretekári Sazuka kickbox klubu v Liptovskom Mikuláši opäť nesklamali.

Na slovenskom šampionáte sa predstavilo 130 pretekárov z 22 klubov. Mikulášsky klub prezentovali desiati zástupcovia, ktorým sa opäť darilo na výbornú. Vyššej účasti zabránili choroby, ktoré premohli niektorých kickboxeristov doslova deň pred súťažou.

Najlepšie si počínal Richard Beňo. Ten vo finále low kicku v kategórii do 90 kilogramov zdolal slovenského reprezentanta, ktorý boxoval na nedávnych majstrovstvách sveta. K tomuto umiestneniu pridal aj prvú priečku vo full contacte, keď zdolal klubového kolegu Martina Vechtera. Ten si na svoje konto pripísal aj tretie miesto v low kicku. Bronzové pozície v Poprade získali Michal Havlíček s Martinom Susedíkom, Tomáš Korčok skončil druhý.

Darilo sa aj nežnejšiemu pohlaviu. Najlepší dôkazom sú dve prvé miesta ešte len 16-ročnej Lenky Pilarčíkovej. Jedno prvé umiestnenie získala Ivona Kulizáková. Martina Hanusová a Nikola Fáberová skončili vo svojich kategóriách druhé.

„Pôvodne sme sa mali predstaviť v silnejšom zložení, zaúradovali však choroby. Aj napriek tomu dosiahli naši pretekári výborné umiestnenia. Uvidíme, ako sa to prejaví v celkovom hodnotení klubov,“ spokojne mohol skonštatovať tréner Peter Navrátil.