Michal Paška Iné športy

U ťažkého súpera prehrali až po nájazdoch

Hráči Mhbo Géci Liptovský Mikuláš prehrali dnes v Martine, ktorý je považovaný za baštu hokejbalu, až po samostatných nájazdoch. Išlo o zápas štrnásteho kola najvyššej slovenskej súťaže.

Mikulášania vedeli, že ich čaká ťažké stretnutie, čo sa na ihrisku aj naplno potvrdilo. Domáci začali náporom, ktorý neutíchal počas všetkých troch tretín. Hostia si vytvorili šance len po ojedinelých protiútokoch. Martinčania si vytvorili veľa príležitostí, aj napriek tomu sa do vedenia dostal Liptovský Mikuláš po Chovanovom góle z otočky po vhadzovaní.

Domáci hráči svoj tlak vystupňovali, vyrovnať sa im podarilo na začiatku poslednej tretiny, keď Mikulášania hrali štyri minúty v oslabení. Aj keď sa domáci snažili, proti bol gólman Púček a tak sa zápas v riadnom hracom čase skončil remízou 1:1, ktorá je pre Liptovský Mikuláš veľmi dobrým výsledkom.

V lotérii zvanej samostatné nájazdy rozhodla piata séria, keď domáci hráč Wágner vystrelil popod Púčekovu vyrážačku a rozhodol o výhre svojich farieb.

Imperial Vitamins Martin – Mhbo Géci Liptovský Mikuláš 2:1 po samostatných nájazdoch (0:0,0:1,1:0) Gól: 20. Chovan. **Liptovský Mikuláš: **Púček – Holbus, S. Javorka, Hlavatý, Balažovič, Matta – Teniak, Zrník, B. Javorka, Chovan, Plevák, Fiala, Struhár, Kubovčík, Král, Mitošinka.

ilustračné foto: autor