Michal Paška Iné športy

Zápas Primy s Ma-mi priniesol senzačný výsledok

Stretnutiami druhého kola dnes v Liptov aréne pokračovala Mestská futsalová liga v Liptovskom Mikuláši. Prinášame vám podrobný prehľad výsledkov.

Pagač – Martinček 5:1 (0:1) Napriek tomu ,že Martinček išiel do kabín s najtesnejším vedením, zápas nakoniec prehral 5:1, keď druhý polčas už nedokázal skórovať. Góly: Penciak 2, Didek, Králik, Herčut – Pavlík T. 2. **Žlté karty: Ovad, Pavlík L. (Martinček). **Najlepší hráči: Penciak – Drapáč M.

Kyma – Vietor 5:2 (2:2) Kyma sa tradične dlhšie rozbiehala a znova prehrávala obligátnych 2:0. Do prestávky sa jej podarilo vyrovnať aj pomocou premenenej desiatky. V druhom dejstve padali góly už len do brány Vietoru. Góly: Pastva P. 3, Zeleňák, Kašpar – Šimovček, Košč. Žlté karty: Zeleňák – Zlejší, Šimovček. Najlepší hráči: Pastva P. – Devečka.

Ruža – Fornix 7:3 (2:2) V zbytočne nervóznom ,ale v kvalitnom zápase boli diváci svedkami pekných akcií z oboch strán. Zlom prišiel za stavu 2:2, keď po vylúčení Ondríka hral Fornix presilovku. Paradoxne skórovali hráči Ruže po osudnom odkope – nákope inak dobre chytajúceho brankára Fornixu priamo do Almaského, od ktorého sa potom lopta na prekvapenie všetkých pomaly dokotúľala do prázdnej brány bezradne prizerajúcich hráčov Fornixu. Z tohto momentu sa už nedokázali spamätať. V krátkom čase dostali ešte par gólov a zápas sa už iba viac menej dohrával. Góly: Almaský 4, Gejdoš T. 2, Makovický – Devečka 2, Kokavec. Žlté karty: Potočnák, Ondrík (červená po 2 žlte karte) – Urbanovič. Najlepší hráči: Gejdoš T. – Devečka.

Sangria – FKP 4:3 (0:1) Hráči FKP znova nedotiahli do víťazného konca dobre rozohraný zápas. Ešte 10 minút pred koncom viedli o dva góly. Doplatili na nepremieňanie šancí a v samotnom závere, možno aj vinou malej koncentrácie, spravili zopár ľahkých chýb, čo ich stálo drahocenné body. **Góly: Sekan, Kubík, Vodička, Gregor – Švárny 2, Tomčík. **Najlepší hráči: Kubík – Švárny.

**LM Kings – Pivovarská 14 **11:0 (3:0) Sympatických polčasových 0:3 z pohľadu Pivárskej 14 nenasvedčovalo následnému debaklu 0:11. V druhom dejstve sa však herná kvalita Kings , prejavila aj v góloch. **Góly: **Moravčík, Olejár, Dunaj po 2, Lehotský, Gall, Krajčí, Borek. **Najlepší hráči: **Gall – Macík.

Prima – Ma-Mi 4:2 (2:0) V tomto stretnutí, ktoré dalo bodku za dnešným hracím dňom, sa zrodil pravdepodobne najsenzačnejší a najneočakávanejší výsledok za celú históriu mestskej ligy. Držanie lopty , počet striel na bránu, to všetko bolo v prospech Ma-Mi. Heroický výkon však podal brankár Kuna v drese Primy. Zneškodnil dve desiatky, jednu penalta, množstvo skvelých zákrokov pri strelách a dorážkach. Práve on sa pričinil o to, aby namiesto polčasových minimálne 8:3 pre Ma-Mi bolo 2:0 pre Primu! Hráči Primy aj druhý polčas umne strážili svoju šestku a hrali na brejky. Táto taktika sa im vyplácala a preto 15 minút pred koncom viedli už 4:0. Mužstvo Ma-Mi pokračovalo v zahadzovaní šanci a Kuna zas nadviazal na výkon z prvého polčasu. Rozhodujúcim faktorom bola bojovnosť, efektivita(šesť brejkov stačilo na 4 góly), výborná zónová obrana a najmä brankár. To rozhodlo, že obhajca trofeje aj napriek dobrej a kvalitnej hre v poli s množstvom šancí sa dnes sklonil pred hráčmi Primy. Góly: Oško, Blcha, Kello, Valent – Vyskočáni M., Kello. Žlté karty: Kandera T., Tomek. Najlepší hráči: Kuna – Vyskočáni.