Michal Paška Hokej

HK 32 opäť s prehrou, je najvyšší čas na zmenu

Mikulášski hokejisti opäť nepotešili svojich fanúšikov. V zápase 24. kola prvej hokejovej ligy vyhral Prešov na domácom ľade nad HK 32 Liptovský Mikuláš 5:2.

Hoci Mikulášanom vyšiel úvod, na konci sa tešili domáci hráči. Liptáci otvorili skóre v 17. minúte po presnom zásahu Beňu, no v prostrednej časti hry Prešov tromi gólmi otočil stretnutie. Za HK 32 znižoval v závere Kadura. Posledná tretina, najmä jej koniec, vyšla domácim, ktorí dvoma gólmi spečatili zisk troch bodov.

Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: „Herne to z našej strany nebolo zlé, no opäť sme ťahali za kratší koniec. Hokej sa hrá na góly, nie na šance. Opäť bodovala len naša druhá formácia. Je najvyšší čas na zmenu, už v najbližšom kole v Detve predstavíme nové zloženie jednotlivých pätiek. Chlapci sa musia naučiť hrať pod tlakom. Prešov vyťažil z minima maximum.“

HC 07 Prešov – HK 32 Liptovský Mikuláš 5:2 (0:1, 3:1, 2:0) Góly: 28. Hass (Cmorej), 36. Vorobel (Cmorej, Obuch), 39. Hurtaj (Jonák), 58. Hopkovič (Segľa M.), 59. Cmorej (Haas) – 17. Beňa, 38. Kadura (Kledrowetz, Hyben). Prešov: Volentier – Popela, Pluščák, Haas, Caban, Cmorej – Vorobel, Obuch, Hajnik, Hurtaj, Raček – Hopkovič, Koma, M. Segľa, Kubus, P. Segľa – Chovan, Jonák. Liptovský Mikuláš: Palko – Beňa, Devečka, Bartík, Pleva, Piatka – Kledrowetz, Hyben, Kadura, Paukovček, Kuric – Klepáč, Kokavec, Hančiak, Mravec, Penák – Nitriansky, Staroň.