Michal Paška Hokej

Na víťaznú vlnu nenabehli ani v Detve

V stretnutí 25. kola prvej hokejovej ligy dnes zdolali hráči Detvy na svojom ľade hráčov HK 32 Liptovský Mikuláš 4:1. Kríza mikulášskych hokejistov pokračuje.

Detva mala raketový vstup a už po 41 sekundách vyhrávala po strele Zorvana. Netrvalo dlho a bolo 2:0, stalo sa tak v 5. minúte po Kóňovej dorážke. Na 3:0 Detvania zvýšili v 25. minúte, strelcom gólu bol Zorvan. Domáci hráči mali onedlho výhodu trestného strieľania, Puliš ale proti Palkovi neuspel.

Mikulášania hrali slabo, iskierku nádeje pre nich po polhodine hry v oslabení vykresal Macík, ktorý znížil na 3:1, to ale bolo zo strany hráčov HK 32 všetko. Ku koncu prostrednej časti hry hrali Liptáci viac ako minútu presilovku o dvoch mužov, na strelenie dôležitého gólu ju nevyužili.

V záverečnej tretine mal veľkú šancu Mikulášan Piatka, ktorého strelu domáci brankár vystihol. Potvrdilo sa nedáš-dostaneš a v 50. minúte to už bolo 4:1. Palko v bránke Liptovského Mikuláša sa zaskvel pri šanci Puliša z 52. minúty. Do konca stretnutia sa už nič vážnejšieho neudialo a tak domáci zaslúžene zvíťazili.

Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: „Káder sme doplnili piatimi juniormi. Hneď v úvode sme po chybe inkasovali. Cez prestávku prebehlo čistenie hláv, prízvukovali sme najmä obrannú hru, v ktorej sa nám nedarilo. Gólom neskončila ani naša presilovka 5:3, počas celého stretnutia sa nám nepodarilo nájsť recept na domáceho brankára. Musíme sa zodpovedne pripraviť na ďalšie stretnutia. S jedným gólom sa na ľade súpera ťažko vyhráva.“

HC 07 Detva –HK 32 Liptovský Mikuláš 4:1 (2:0, 1:1, 1:0) Góly: 1. Zorvan (Neumann, Paciga), 5. Kóňa (Dvořák , Puliš), 25. Zorván (Paciga, Mahdalík), 50. Puliš (Petro) – 30. Macík (Mravec , Beňa). Detva: Lipnický – Šiška, Neumann, Hataš, Dvořák, Škvarka, Nemček, Mačuha – Paciga, Mahdalík, Zorvan – Indrych, Kóňa, Čanky – Rehuš, Piperek, Zuzin – Petro, Puliš, Koval. Liptovský Mikuláš: Bruncko (Palko) – Kledrowetz, Nitriansky, Klepáč, Devečka, Hyben, Janči, Beňa, Mezovský – Kuric, Paukovček, Kadura Bartík, Mravec, Macík – Hančiak, Piatka, Penák – Uhrík, Matejka, Staroň

Vyjadrenie trénera sme doplnili o 20:50 hod.