Michal Paška Hokej

Opäť katastrofálny úvod a prehra HK 32

Nadstavbová časť prvej hokejovej ligy dnes pokračovala stretnutiami druhého kola. Hráči HK 32 Liptovský Mikuláš sa predstavili na senickom ľade, kde sa z víťazstva tešili domáci hokejisti.

Ako už po niekoľkýkrát v tejto sezóne, Liptáci mali katastrofálny vstup do stretnutia. Všetko sa zomlelo v rozpätí dvadsiatich sekúnd a v 5. minúte Senica vyhrávala dvojgólovým rozdielom. Presnými strelcami v domácich dresoch boli Dubec s Lantošom.

Druhá časť hry priniesla 530 divákom dva góly, o ktoré sa pričinili obidva tímy. Kontaktný gól Mikulášanov strelil v 29. minúte Mravec, no radosť na mikulášskej striedačke nemala dlhé trvanie. O dve minúty zvyšoval na 3:1 Méry z trestného strieľania.

Domáci hráči si plný bodový zisk poistili štvrtým presným zásahom zo 48. minúty. Nič na osude zápasu nezmenil ani druhý gól Themára v druhom stretnutí v drese Liptovského Mikuláša, ktorý padol v 57. minúte. Liptáci využili početnú výhodu a zhodou okolností sa práve Themár dve minúty pred strelením gólu vrátil z trestnej lavice, kde si odpykával trest za krošček.

Rudolf Záruba, tréner Liptovského Mikuláša: „Nevyšiel nám úvod. Prvý gól sme inkasovali spred bránky, druhý po chybe. Góly nás naštartovali, zápas bol dramatický až do konca, čo sa osobných súbojov i gólov týka. Domáci vyťažili z minima maximum. Sme nešťastní z toho, že naše gólové šance neboli dotiahnuté do konca. Mrzí nás zranenie Piatku a Lištiaka. Uvidíme, v akom stave budú do nedeľného domáceho stretnutia.“

HC Dukla Senica – HK 32 Liptovský Mikuláš 4:2 (2:0, 1:1, 1:1) Góly: 4. Dubec (Hreus, Šúrek), 5. Lantoš, 31. Méry, 48. Dubec (Šedivý, Šúrek) – 29. Mravec (Kuric), 57. Themár (Paukovček, Bartík). Vylúčení: 6:6. **Presilovky: 0:1. **Divákov: 530. **Rozhodovali: **Adamec, Mĺkvy, Ferkodič. **Senica: Kristín – Škápik, Reissmüller, Janík, Šedivý, Holiga, Salajka, Král, Pavešivec – Méry, Lezo, Mikušovič, Dubec, Hreus, Šúrek, Lantoš, Šimek, Mikolášek, Cibulka, Šebesta, Tonahauser. **Liptovský Mikuláš: Palko – Kledrowetz, Janči, Lištiak, Devečka, Beňa, Leško – Kuric, Paukovček, Kadura, Bartík, Piatka, Themár, Valášek, Mravec, Staroň.