Michal Paška Hokej

Na detvianskom ľade jasné víťazstvo HK 32

Hráči HK 32 Liptovský Mikuláš dnes potešili svojich fanúšikov. Nadviazali na piatkový domáci zápas s Bardejovom a na ľade Detvy zabodovali naplno.

V stretnutí ôsmeho kola nadstavbovej časti prvej hokejovej ligy vyšiel Liptovskému Mikulášu vstup do stretnutia. Skóre otvoril ako prvý mladík Kadura, ktorému nahrávali Macík s Hriňom. V prostrednej časti hry hŕstka divákov nevidela gól ani v jednej sieti.

V záverečnej tretine sa hostia z Liptova snažili poistiť najtesnejší náskok. V 53. minúte sa to podarilo Bartíkovi, ktorý premeneným trestným strieľaním rozhodol o výhre Mikulášanov v piatkovom meraní síl s Bardejovom. V samom závere to bola exhibícia Liptovského Mikuláša, ktorý strelil ďalšie dva góly vďaka Kadurovi a Beňovi.Liptovský Mikuláš si po víťazstve 4:0 vezie z detvianskeho ľadu dôležité tri body.

**Dušan Halahija, tréner Liptovského Mikuláša: **„Podali sme dobrý, obetavý a disciplinovaný výkon. Bolo to vyrovnané stretnutie, v ktorom mali šance obidva tímy. V druhej tretine sme boli pod tlakom. V záverečnej časti hry sme výsledok umnou hrou nielen udržali, ale aj zvýšili. Víťazstvo na ľade Detvy nás teší, rovnako aj výkon brankára Palka, ktorý podržal tím.“

HC 07 Detva – HK 32 Liptovský Mikuláš 0:4 (0:1, 0:0, 0:3) Góly: 11. Kadura (Macík, Hriňa), 53. Bartík (Pleva), 59. Kadura (Paukovček), 59. Beňa (Valášek, Staroň). **Detva: Lipnický – Šiška, Neumann , Hataš, Dvořák, Mačkovič, Škvarka – Paciga, Mahdalík, Zuzin , Zorvan, Kóňa, Čanky, Rehuš, Piperek. **Liptovský Mikuláš: Palko – Kledrovetz, Kokavec , Holiga, Hriňa, Lištiak, Beňa, Mezovský – Bartík, Pleva, Thémar , Kadura, Paukovček, Macík, Staroň, Mravec, Valášek.