Michal Paška Hokej

Na záver hokejového roka výhra nad Spišiakmi

Hokejisti HK 32 Liptovský Mikuláš v dnešnom stretnutí siedmeho kola nadstavbovej časti prvej hokejovej ligy zdolali na domácom ľade súpera zo Spišskej Novej Vsi.

V poslednom tohtoročnom stretnutí chceli Mikulášania verných fanúšikov potešiť plným bodovým ziskom. V úvodnej tretine slabo zaplnený štadión veľa hokejovej krásy nevidel. Hra bola len priemerná, obidva tímy akoby už myšlienkami boli pri štedrovečernom stole. Všetko sa to zmenilo v 17. minúte a ozaj excelentným spôsobom. Kadura perfektne našiel Themára, ktorý strelou spomedzi kruhov do pravého horného rohu nedal Lizákovi v bránke Spišskej Novej Vsi najmenšiu šancu a poslal Liptovský Mikuláš do najtesnejšieho vedenia.

Domáci hráči pokračovali v nastúpenom trende aj po prestávke. Aktivitou hýril najmä mladý Macík a celý prvý útok. Po 32. minútach hry sa predviedol v tom najlepšom svetle. Obišiel všetko, čo bolo na ľade, na ktorý dostal aj brankára Spišiakov a zvýšil na 2:0. Macík mohol vzápätí pridať aj druhý gól, brankár hostí bol tentoraz pozorný. Aj v tejto časti hry podržal domácich brankár Palko.

V úvode záverečnej tretine to Bartík napálil do hornej žŕdky. Palko podržal svoj tím pri viacerých pokusoch hostí, ale v 59. minúte bol prikrátky na Prokopa. Hostia to v závere skúšali aj s hrou bez brankára, ale Liptáci už tesné víťazstvo udržali.

Dušan Halahija, tréner Liptovského Mikuláša: „Začiatok bol z obidvoch strán rozháraný. V priebehu prvej tretiny sme sa začali viac hýbať a podarilo sa nám dať pekný gól. V prostrednej tretine bolo viac pod tlakom naše mužstvo, no na našu radosť sme dali druhý pekný gól vďaka Macíkovi. V poslednej tretine sme hrali umne, hoci súper v závere znížil. Ustáli sme aj záverečnú hru hostí bez brankára. Berieme tri body, z ktorých máme radosť.“

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Spišská Nová Ves 2:1 (1:0, 1:0, 0:1) Góly: 17. Themár (Kadura), 32. Macík (Bartík, Pleva) – 59. Prokop (Novák). **Liptovský Mikuláš: Palko – Holiga, Hriňa, Kokavec, Lištiak, Mezovský, Galko, Klepáč – Bartík, Pleva, Macík, Kadura, Paukovček, Themár, Halaj, Mravec, Uhrík, Staroň, Valášek, Poliaček. **Spišská Nová Ves: Lizák – Vartovník, Kirner, Novák, Krempaský, Džerenga, Kinkor, Farkašovský, Mitro, Lemešani, Hamrák, Prokop, Klinga, Nitriansky, Renčok, Kropáč, Borovský, Ordzovenský.