Michal Paška Hokej

Úspešný vstup do roka, výhra s Trnavou

V dnešnom stretnutí deviateho kola nadstavbovej časti prvej hokejovej ligy zdolali na domácom ľade hráči HK 32 Liptovský Mikuláš po dobrom výkone súpera z Trnavy.

Mikulášania mali v prvom stretnutí v roku 2012 vydarený vstup. Početnú výhodu využil už v 2. minúte na strelenie prvého gólu Kadura po Devečkovej asistencii. O tri minúty bola na ľade chvíľku prestávka, ktorú spôsobilo poškodené plexisklo. Pauza evidentne prospela domácim hráčom, ktorí v 9. minúte vyhrávali už dvojgólovým rozdielom. Holigovu strelu trnavský brankár vyrazil, ale na rutinérske zakončenie Macíka bol prikrátky. Z náskoku sa diváci dlho netešili, Trnava znižovala o dve minúty gólom Čunderlíka. V 12. minúte to peknou strelou skúšal Kuric. Trnava mala o šesť minút početnú výhodu pri vylúčení Kledrowetza za hákovanie a dokázala ju využiť. Vyrovnávajúci gól zaznamenal Reho, no priznať treba, že podiel na góle mal aj brankár domácich Palko.

V prostrednej časti hry diváci gól nevideli, hra bola miestami až zbytočne nervózna. V 24. minúte vyslal tvrdú strelu Kledrowetz, Jančovič vyrážal betónmi. Liptovský Mikuláš hral aktívne, dve strely Devečku po pol hodine hry sa za chrbát gólmana Trnavy nedostali. V 33. minúte trnavský Čunderlík po strele už dvíhal ruky nad hlavu, gól ale z tejto šance nepadol. Do konca tretiny mali v krátkom čase po sebe dve príležitosti na skórovanie Pleva s Kubáňom.

Na potešenie divákov domácim vyšiel vstup do záverečného dejstva. V 42. minúte skóroval Piatka, dve minúty na to excelentným gólom Bartík. Trnava sa nevzdávala, na 4:3 znižovala v 48. minúte. Domáci ale pokračovali v gólovej naháňačke a v tej istej minúte bolo 5:3. Poliaček pekne prihral Piatkovi, ten to napálil rovno medzi betóny Jankoviča. Táto časť hry sa divákom musela páčiť, hral sa rýchly hokej okorenený gólmi. Liptovský Mikuláš zaslúžene získal tri body. ** Dušan Halahija, tréner Liptovského Mikuláša:** „Ľahko sme sa dostali do vedenia. Hráči si mysleli, že je o všetkom rozhodnuté, čo súper využil na strelenie dvoch gólov. Prostredná časť hry bola z našej strany utrápená, hoci snahu chalanom nemožno uprieť. V tretej tretine sa nám podarilo streliť góly, čo rozhodlo. Miestami sa na našu hru aj dalo pozerať. Víťazstvo nás teší.“

HK 32 Liptovský Mikuláš – HK Gladiators Trnava 5:3 (2:2, 0:0, 3:1) Góly: 2. Kadura (Devečka), 9. Macík (Holiga, Kledrowetz), 42. Piatka (Devečka, Poliaček), 45. Bartík (Macík), 48. Piatka (Poliaček) – 11. Čunderlík (Jančovič, Barčák), 19. Reho (Krajčovič, Bohunický), 48. Bohunický (Grman, Zachar). **Liptovský Mikuláš: Palko – Holiga, Kledrowetz, Devečka, Lištiak, Mezovský, Klepáč, Kokavec, Galko – Bartík, Pleva, Macík, Kadura, Paukovček, Kuric, Valášek, Piatka, Poliaček, Kubáň, Matejka, Ďurný. **Trnava: Jančovič – Zachar, Kubica, Reho, Hronec, Grman, Krajčovič, Melichár, Bohunický, Čunderlík, Jančovič, Barčák, Haršáni, Krajčík, Duran, Dodáš, Hano.