Michal Paška Hokej

Juniorka môže už zajtra rozhodnúť o postupe

V dnešnom stretnutí štvrťfinále extraligy juniorov zdolali hokejisti MHK 32 Liptovský Mikuláš súpera z Nitry 3:2. Stav série, ktorá sa hrá na tri víťazné zápasy, je 2:1.

Juniori MHK 32 mohli urobiť dôležitý krok k postupu do semifinále. Začali výborne. Už v 2. minúte využil presilovku Čáni, ktorý dorazil strelu Macíka a potešil výborne zaplnené tribúny. Macík spolu s Matejkom mohli o dve minúty zvýšiť, Macíkova strela ale išla tesne vedľa nitrianskej bránky. Čo nevyšlo vtedy, vyšlo v 15. minúte. Matejka pred bránku výborne prihral Halajovi, ktorý zvyšoval na 2:0.

Prostredná tretina v úvode veľa vzruchu nepriniesla. Skóre sa menilo až v 32. minúte. V presilovke vystrelil Mezovský, jeho strelu ešte tečoval Matejka a Liptáci viedli už o tri góly. Potom sa stalo to, čo si mikulášski fanúšikovia zrejme nechceli pripustiť. V 38. minúte hostia využili presilovku a bolo 3:1. Do druhej sirény sa im ešte podarilo znížiť na rozdiel jediného gólu. Desať sekúnd pred odchodom do šatní inkasovali, mali pri tom výhodu presilovej hry.

Dôkaz toho, že išlo o veľa, priniesla záverečná tretina. Tá bola z obidvoch strán mimoriadna opatrná. Hostia v závere odvolali brankára. Obrovskú šancu streliť gól do prázdnej bránky spálil Čáni, ktorý pridlho váhal.

Mladí Mikulášania môžu už zajtra rozhodnúť o postupe. Opäť hrajú na domácom ľade. Úvodné buly padne o 17:00 hodine.

MHK 32 Liptovský Mikuláš – HC Nitra 3:2 (2:0, 1:2, 0:0) Góly: 2. Čáni (Macík, Pawelski), 15. Halaj (Matejka), 32. Matejka (Mezovský, Macík) – 38. Kukla (Hrudík, Rzavský), 40. Rzavský (Hrudík). Divákov: 400. **Liptovský Mikuláš: **Duchoň – Danko, Oravec, Mezovský, Sajko, Janči, Danko, Galko – Matejka, Macík, Halaj, Pawelski, Kandra, Divok, Čáni, Šinál, Stanko. **Nitra: **Ďuriš – Trávniček, Sucharda, Kuzma, Pavlíček, Hrudík, Kováčik, Buri – Piačka, Kukla, Horňák, Šiška, Schlentc, Šumichrast, Tonhauser, Bene, Rzavský, Kluka, Púchovský.